Lapacho a Parkinsonova nemoc

Popíjení lapacha je zcela přírodní způsob, jak zbavit své tělo těžkých kovů a jiných odpadních látek, které by mohly po jisté době způsobit pěknou neplechu. Jedná se také o vynikající řešení problému spojeného s podzimními nachlazeními a virózami, protože lapacho posiluje přirozenou obranyschopnost celého našeho těla. A v neposlední řadě existují intenzivní vědecké výzkumy, které zkoumají význam lapacha v léčbě některých druhů rakoviny. Jihoameričtí indiáni dobře věděli, proč lapachu říkají „Strom života“. To je základní charakteristika mohutného stromu, který roste na území dnešního Peru či Brazílie. V neposlední řadě je však třeba zmínit ještě jeden zajímavý fakt. Lapacho totiž v posledních letech pomohlo mnoha lidem trpícím chronickou a velice nepříjemnou Parkinsonovou chorobou.

Lapacho nabízí všem vynikající terapeutické účinky, to doslova bez námahy a zbytečné chemie. To si můžete přečíst snad kdekoliv, kde je nějaké pojednání na podobné téma. Zajímavá je tu hlavně rozličnost možností, které lapacho nabízí. Žádná přesná definice účinků neexistuje, nebo jinými slovy, dá se říci, že lapacho pomáhá tak nějak „na všechno“. I proto se mu přezdívá „Zázrak z pralesa“, což je pojmenování vzniklé v USA v šedesátých letech, kdy proběhla médii velká vlna spojená s jeho znovuobjevením pro lidstvo.

Dodnes se však nepřišlo ve vědeckých laboratořích na způsob, jakým lapacho účinkuje – ale jisté je jedno, prostě zabírá. Totéž platí i pro pacienty stižené Parkinsonem. Těm jejich nemoc obvykle způsobuje dlouhodobě nadměrná koncentrace těžkých kovů v organismu. Ty však dokáže lapacho dostat z těla ven, ať už ve formě kapslí, čajového nálevu nebo třeba koupele, to je vlastně celkem vedlejší.

Ale tohle není při léčbě Parkinsona to úplně nejhlavnější. Lapacho totiž dokáže ovlivnit produkci dopaminu. Ten se při výskytu Parkinsonovy choroby postupně z organismu vytrácí, či lépe řečeno – mozkové buňky ho pomalu ale jistě přestávají produkovat. Jde však o velmi důležitou látku, která zajišťuje plynulé pohyby svalů a šlach. Typické pro pacienty trpící touto chorobou je totiž především to, že jim tuhnou končetiny, finální stadium je pak už bohužel o neschopnosti pohybu. Trhavé pohyby jsou jen začátkem celého trápení.

Jak však uvádí lídr výzkumného týmu A. F. Dos Santos, lapacho může být v ohledu léčby Parkinsonovy choroby věcí skutečně nebývalou a převratnou. Především pozitivně ovlivní akutní příznaky tohoto onemocnění. Lapacho zkrátka a dobře stimuluje procesy spojené se syntézou dopaminu. Podobné zprávy však nejsou jen od brazilských vědců, totéž tvrdí i některá střediska v peruánské metropoli Limě.

Obecně se také dá říct jedno. Lapacho působí komplexně, tudíž pomůže nemocným Parkinsonem hned několikrát. Nejen, že zastaví rozvoj této obávané choroby a stimuluje mozek k produkci dopaminu, ale také posiluje imunitu a očišťuje tělo od mnoha škodlivých látek.

Rovněž je důležité podotknout, že je celkem lhostejné, v jaké formě budeme lapacho užívat. Nejideálnější variantou je příprava léčivého čajového nálevu, kterého můžeme vypít třeba i půl litru každý den – obecně platí, že čím více, tím lépe (ale i zde jsou pochopitelně jisté limity, protože se organismus nesmí přesytit vodou, že?). Existuje však i spoustu dalších možností, hlavně na cesty mimo domov nebo pro období, kdy nemáte dostatek času na výrobu nápoje, zkuste třeba tobolky či kapsle s obsahem léčivých složek z lapacha.