Lapacho a detoxikace organismu

Zažili jste nedávno velké fyzické vypětí, cítíte se neustále ve stresu a doslova bez šťávy? Rádi byste nějak změnili svůj životní styl a tentokrát to zkusili úplně jinak a lépe? Připadá Vám, že po zimních měsících jste tak trochu na dně a rádi byste Vaše tělo podpořili do jarních měsíců a provedli detoxikaci od základů? Nebo jste po náročné léčbě těžké nemoci, po které se necítíte vůbec dobře? Ať už Vás v poslední době postihlo cokoliv, určitě oceníte lapacho, které je přímo zázrakem z hlubin jihoamerických pralesů.

Lapacho se na jednu stranu velmi úspěšně využívá pro boj s rakovinou a spoustou dalších virových onemocnění, ale často se o něm hovoří také jako o vhodném doplňku pro posílení imunity celého těla. Už po celá staletí jej jihoameričtí indiáni využívají pro léčbu nachlazení nebo chřipky, případně dokonce těmto chorobám zabraňovat, ještě než se vůbec projeví. A ačkoliv na trhu najdete pestrou paletu přípravků z lapacha – krémy, tabletky či kapsle – nepochybně byste měli vědět jedno. Nejlepší pro zdraví každého z nás je čajový nálev ze stromové kůry, který má až dech beroucí efektivitu v léčbě snad čehokoliv, na co si jen vzpomenete.

Kromě dalších příznivých účinků na lidské zdraví totiž lapacho dokáže odvádět z těla veškeré toxické látky, které bývají často hlavní příčinou různých zdravotních neduhů a přispívají i ke vzniku mnoha těžkých onemocnění. Lapacho si poradí i s těžkými kovy, které by se jinak mohly v těle nebezpečně hromadit v tkáních, ale i s mnoha jinými toxiny. Potvrzují to i četné vědecké studie, takže na této informaci asi něco bude

Lapacho se běžně využívá i k zotavení organismu po dlouhodobé léčbě pomocí chemoterapie, která dokáže sice porazit rakovinu, ale také patřičně rozhodit fungování celého organismu. Negativem chemoterapie je nahromadění škodlivých toxinů v tkáních, které by mohly vyvolat další zdravotní komplikace – a proto je na místě jakákoliv příhodná detoxikace, pokud možno stoprocentně přírodní, aby nedocházelo k dalšímu zatěžování organismu zbytečnou chemií. Vůbec nejlepší, co pro své tělo můžete po úspěšně prodělané chemoterapii udělat, je dopřát mu po dobu několika týdnů léčebnou kůru – dva až tři šálky z nálevu lapacha denně.

Bylo by asi škoda vidět v lapachu jen a pouze pomocnou ruku v boji se zákeřnou rakovinou. Detoxikační kůru si v tomto směru dopřejme vždy, kdy se necítíme úplně ve formě nebo jsme prodělali klidně i banální virózu. Je to totiž neklamným znakem, že s tělem je něco přeci jen v nepořádku.

Lapacho je vynikající doplněk pro léčbu následků dlouhodobého a nadměrného užívání alkoholu nebo drogové závislosti. Stejně tak je ale tento prostředek vhodný i tehdy, kdy cítíme, že je načase trochu si pročistit játra nebo třeba ledviny. Pokud budeme pravidelně popíjet lapacho – alespoň tedy po dobu dvou až tří týdnů – pročistíme si také velmi důležitou a opomíjenou slezinu. Ta totiž pročišťuje za běžných podmínek lymfatický systém našeho těla, a proto jde o velmi důležitý orgán, jehož potíže značí i budoucí problémy s fungováním imunity. Lapacho účinně neutralizuje kyselé prostředí, takže se dá označit i jako důležitý prostředek boje s překyselením – s nímž se potýká snad prakticky každý z nás, alespoň čas od času.